Sawamura je na první pohled obyčejným studentem vysoké školy, bohužel si ale tak trochu nechtěně vypěstoval pověst neurvalého rváče - takže se ho většina vrstevníků bojí a vyhýbá se mu obloukem. Není se tedy čemu divit, že si jinak pohledný Seiji zatím nenašel nějakou holku na chození. Soustavné odmítání opačným pohlavím ho vždycky neuvěřitelně štvalo, takže jednou v noci, zaplaven návaly vzteku, vysloví jedno skromné přání... Přeje si aby měl už konečně holku - ať už se bude jednat o kohokoli! A přání jsou přeci od toho aby se plnila, zejména v tomto odlehčeném úsměvném anime zaměřeném hlavně na dospívající mladíky. :)

Věc zmíněná v úvodu se tedy jako vyústění neomaleného přání skutečně stane, a drahý Sawamura v šoku shledává že má najednou místo ruky dívku jménem Midori. Běžné perverzní jedince jako jsem já okamžitě napadne co by asi s takovou rukou mohl dělat po večerech (Honit! Honit! Honit!). Bohužel, nebo spíše bohudík se tímto problémem autoři nezabývají... konec konců Midori no Hibi přece není žádné hentai. :(

Asi už tušíte jak bude zhruba vypadat dějový obsah jednotlivých dílů. Z Midori vyleze že Sawamuru miluje, a že když ještě byla normální holkou - tedy ne náhradou pravé ruky - sledovala Seijiho vždy jen z povzdálí a nikdy se neodhodlala s ním promluvit. Sawamura její romantické řečičky, zpočátku moc nežere, přece jen - přijímat komplimenty od pravé ruky je trochu nezvyk. Tihle dva si ale na sebe poměrně záhy zvyknout víc než dost a především ze Sawamurovi iniciativy začnou pátrat po tom co se stalo se skutečnou Midori.

Mít místo pravačky holku je pro rváče Sawamurova kalibru dost velkým problémem, obzvláště jdou-li mu teď po krku nejrůznější středoškolské gangy. Rozneslo se totiž, že je jeho pravačka poraněná - nosí jí obalenou obvazem aby nebyla vidět Midori. Seiji se v tomto nezvyklém stavu nemůže dostatečně efektivně prát což ho přiměje podniknout krok o kterém již delší dobu uvažoval, totiž pokusí se o změnu image. Rozhodne se tedy kapitulovat a nechá se zmlátit, aby přestal být pro ostatní rváče výzvou. Dlouho mu ale vyhýbání se konfliktům nevydrží - sexy třídní šprtku Ayase před školou přepadne banda přerostlých adolescentů a jediný kdo jí může zachránit a také hrdinně zachrání je právě Sawamura. Od tohoto momentu se do něj Ayase beznadějně zamiluje a rázem tu máme atypický milostný trojúhelník tvořený pravou rukou(Midori) - Seijim a Ayase.

Pokud snad čekáte nějakou extra silnou zápletku, či snad filozofování, jste v případě Midori no Hibi opravdu na špatné adrese. Zde totiž jde především o kvalitní, občas lehce perverzní zábavu pramenící z originálního zpracování často omílaného tématu velké lásky. Velmi hezky nakreslené a solidně rozanimované charaktery - byť nejsou nijak přehnaně do hloubky psychologicky vykresleny, působí v kontextu s příběhem velmi přirozeně a člověk jako já se s nimi nemá problém sžít. Vtipné scénky mi připadaly opravdu vtipné a ne přeexponované jako v populární sérii Love Hina. Děj, jehož potenciál je v 13ti dílech tohoto anime využit skoro na max, byť je v hrubých rysech předvídatelný, skýtá nejedno malé překvápko. Co víc chtít, o zábavu je postaráno. :)

13 epizod po 24 minutách