Historie Odkazy Redakce Fórum

Jak to vypadá s emulací Play Stationu 2?

18. listopadu 2004, 20:57; autor: G4ndy
PS2 je tu již dlouhou dobu a tak bychom zajisté všichni ocenili, kdybychom si mohli zahrát nějaké hry z jeho pestrého repertoáru na PC. Emu scéna posledních pár let na poli PS2 rozhodně nezahálela, bylo ohlášeno mnoho emulátorů které bohužel nepřežili ranné fáze vývoje - není se čemu divit, architektura PS2 je velmi složitá a Sony rozhodně neposkytuje přísné tajné materiály každému. :) Jedinou nadějí tak v současnosti zůstává ambiciózní běžec na dlouhou trať - emulátor PCSX2, který v posledních měsících zaznamenal velké úspěchy. Dají se v něm hrát jednodušší komerční hry a spustit ty složitější (3D), které zpravidla zamrzají. Na PCSX2 se dennodenně pilně pracuje, takže pevně věřím, že za pár měsíců bude solidní emulace Play Stationu 2 realitou. :)

Komentáře ke článku


G4ndy (21. listopadu 2004, 17:36)

N64 je emulovano dost dobre, jeste na moji stary 333ce sem hral vetsinu lepsich her co na ni vysli. PS2 ma hodne vykony graficky cip, ktery zpocatku nedokazali programatori vyuzit ale jinak je ta architektura dost prehledna.

blick (19. listopadu 2004, 19:53)

Zrovna s tou emulací N64 to není žádná sláva, dost her tam nefunguje a dost jich vyžaduje hooodně rychlej počítač (ikdyž ten emulátor co jsem zkoušel už aspoň rok nikdo nevyvíjí). A myslím si že emulace PS2 bude ještě těžší, všude čtu jak je to zprasená architektura a dělat na to hry je osina v prdeli...

G4ndy (19. listopadu 2004, 17:13)

De o to překonávat hranice. :) Hodně lidí dělá do emulátorů, protože chce dokázat to, o čem lidé prohlásili že je nemožné, ať už se jednalo o emulaci "neemulovatelného" Nintenda 64 nebo právě o PS2.

blick (19. listopadu 2004, 12:52)

Tuhle emulaci současných konzolí nikdy nepochopím. PSTWO stojí 3000, koupit hry není problém, takže vážně nevím. Snad jedině pro lidi kreří to jinak než pirátsky neumí a pro zapřísáhlé odpůrce konzolí kteří chtějí mít páky do diskuze s konzoláři, že už i na na svém PC si můžou zahrát RE4...

Vložte nový komentář ke článku


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Budiž.