Historie Odkazy Redakce Fórum

Pragocon 2005 - stručný report

24. února 2005, 18:58; autor: G4ndy
Letos se v období od 18. do 20. února konal již devátý ročník mohutné akce věnované příznivcům SF&F, záhad, mangy a her všeho druhu. A stejně jako na tom minulém, jsem ani na tomto Pragoconu nesměl chybět. Zajímala mě samozřejmě především do tří místností rozdělená manga sekce - lépe řečeno, jsem se z přednáškové manga místností ani nehnul, jen jsem občas na chodbě potkával hloučky plně vyzbrojených larpařů (či co to bylo za kreatury), kteří se barvitě bavili o svých dobrodružstvích a tak podobně. Dračí doupě už jde nějakých pár let mimo mě (podobně jako Star Gate, která šla ale mimo mě odjakživa), takže nemůžu referovat podrobně o tom, co se dělo ve zbývajících deseti non-manga místnostech. :) K tomu co se tedy dělo v přednáškové manga místnosti. Bylo tu k vidění spousta dílů z různých anime sérii a pár filmů, které jsem ve směs už všechny viděl, takže jsem se alespoň pokochal tím, jak vypadají na plátně. Non-stop projekce byly prokládány víceméně zajímavými přednáškami, z nichž mě zaujala třebas ta o obskurních režisérech japonské kinematografie - hnedle vím co stahovat. :) Tradiční vtip českých otaku byl pak k vidění v rámci přednášky "ženy v anime" kde byla předvedena ideální žena (uprostřed na fotce). ;) Anime sekce byla podobně jako celý Pragocon perfektně organizovaná, škoda jen že jsem byl po chřipce a po většinu akce tak dost unavený a ospalý.

Komentáře ke článku


F4T4lizée (12. března 2005, 20:05)

heh :D to sem fakt nepsal já , už třeba kvůli tomu že bych si na konci nicku nenapsal velký L :P . A určitě to psal Bomb!c :P

G4ndy (11. března 2005, 13:30)

Ja bych rekl ze si to psal ty, kdyz ti svitla jiskricka nadeje, ze bych snad mohl byt teply. Jenze ted, jak si se zamiloval do francouzske popove hvezdy Alizee, tak si zmenil orientaci a distancujes se od te sve predesle.

F4T4l (9. března 2005, 21:36)

od předchozího komentu se distancuji :P , ale zároveň ho i potvrdím :D (psal to určitě bombič :P )

Ayame (26. února 2005, 22:09)

Panove, ale ta slecna opravdu stala za to, na takovou nenarazite kazdy den ^^ Nj, to byste ji ale museli videt na vlastni oci ;)

Jaxx (26. února 2005, 13:10)

Gandy teplucha neni, vid kolousku?

G4ndy (26. února 2005, 11:57)

to si rekneme na ts ty lamo ;)

F4T4L (25. února 2005, 22:13)

Gandy nejsi teplous?

Vložte nový komentář ke článku


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Budiž.