Historie Odkazy Redakce Fórum

První recenze na Half Life 2! Podvod nebo skutečnost?

6. října 2004, 12:56; autor: G4ndy
Co k tomu dodat? V listopadovém PCgameru, jehož obsah unikl na net, zrecenzovali docela obsáhle Half Life 2, který si u nich vysloužil slušivých 96%. Recenzi hodlám řádně prozkoumat a zjistit tak, jestli to není další z řady nekonečných reklamních tahů (podvodů) ze strany Valve. :) UPDATE Tak jsem dočetl recku na HL2 a musím říci že na mě zanechala velmi dobrý dojem. Autor je hrou očividně extrémně nadšen, tak nadšen jak by to snad nedokázal zahrát. :) Byť na začátku píše že nebude odhalovat nic z příběhu, přece jen se o stránku dále rozjede a naznačí jak že na tom HL2 v tomto ohledu je. Děj je zasazen do světa ovlivněného katastrofou v Black Messa, díky které se po celé zeměkouli rozšířili vetřelci, kteří nyní žijí v soužití s utlačovaným lidmi. Gordon se dostává do města City 17, které je zmítáno v brutálních krveprolitích mezi rebely, pořádkovými silami a vetřelci. Opět tu máme velkou konspiraci iniciovanou tajemnou vládnoucí vrstvu, která má se zbytkem lidstva nejasné myšlenky. Hodně prostoru je v recenzi dále věnováno popisování úžasných možností, které skýtá používání gravitační pistolky - můžete pomocí ní přitahovat cokoli a vrhat to na nepřátele, stavět si "žebřík" z beden, dokonce si jí obrátíte i buginku, ve které se projedete po rozsáhlejších lokacích plných domečků vybízejících k prozkoumání. Kromě buginky je v Hl2 i lodička a množství spojenců. Půvabná Alyx se postará o dojemné scénky a přátelští rebelové o palebnou podporu. V HL2 jde očividně hodně o týmovou akci neb autor barvitě popisuje městské boje mezi rebely a obřími pavouky podporovanými letadýlky a pořádkovými silami. Prostě a jednoduše, pokud to co je v pcgameří recenzi řečeno není úmyslně zkresleno, jako v případě dooma 3, tak bude HL2 možná ještě větší bomba než se i ti největší optimisté domnívali. :) A ještě něco, doporučené HW požadavky jsou podle PCGameru takovéto: CPU 2,4GHz; 512MB RAM; nespecifikovaná DX9 3D karta, přičemž minimum udávané výrobcem je: CPU 1,2GHz; 256MB RAM; DX7 3D karta, takže to nevypadá zas tak krvelačně :)

Komentáře ke článku


Han Solo (7. října 2004, 22:02)

No jasne. Valve dnes zverejní na Steame finálnu verziu ohlasovaného a očakávaného Counter Strike: Source a spolu s ním prídu aj ponuky na predobjednávky Half Life 2 cez Steam. Valve bude cez Steam predávať tri edície a to Bronze, Silver a Gold: BRONZE - $49.95 # Half-Life 2 # Counter-Strike: Source SILVER -- $59.95 # Half-Life 2 # Counter-Strike: Source # Half-Life 1: Source # Day of Defeat: Source # Valve katalóg GOLD - $89.95 # Half-Life 2 # Counter-Strike: Source # Half-Life 1: Source # Day of Defeat: Source # Valve katalóg # Kompletná Half-Life 2 Strategy Guide od Prima Games # 3 rôzne Half-Life 2 plagáty # Half-Life zberateľskú krabicu # Half-Life 2 čiapku # Half-Life 2 pohľadnicu # Half-Life 2 nálepky # Half-Life 2 Soundtrack CD # Možnosť vyhrať návštevu Valve Silver edícia je veľmi zaujímavá, len možno tie ceny mohli byť nižšie. V každom prípade pre nás je to pravdepodobne stále lepšia cena, akú bude mať hra v obchodoch. Ale kto vie, možno sa distribútori posnažia a pritlačia cenu aj pod 1 500,-Sk. Half Life 2 bude samozrejme prístupný na steame až potom, keď sa začne predávať.

G4ndy (6. října 2004, 12:13)

Jo taky sem se divil, ale ted uz ho vydat museji - PCGamer neni zadny webovy forum Valve, kde si z hracu delají legraci. :) Do par tydnu se HL2 urcite dockame.

blick (6. října 2004, 11:18)

odkaz odkaz, pls! Ale je to divný, poslední rok byl kolem HL2 obrovskej hype, a ted kdyz snad mesic o nem nic neslysim, tak ho najednou vydaji? Divim se.

Vložte nový komentář ke článku


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Budiž.