HistorieÚvodnikOdkazy

Co dělají autoři původní série UFO (Xcom)?

19 října, 2003, G4ndy Žádné komentáře

Bratři Gollopové, chlapíci co měli na kultovní sérii Xcom největší podíl neupadli do propadliště dějin, a i když byl jejich osud po krachu Microprose a velkých potížích Mythos games dost nahnutý podařilo se jim opět dosáhnout velkého úspěchu.

Myšlenka byla jednoduchá, předělat skvělou tahovou sci-fi strategii Laser Squad (obrázek vpravo) z počátku 90. let pro nové tisíciletí. Původní LS byl výjimečný především multiplayerem pro dva hráče na jednom počítači, který mělo původně obsahovat i ufo, ale z důvodů optimalizace se od této myšlenky upustilo (velká škoda).

Multiplayer je věru hezká věc a tak nesměl chybět ani v remaku Laser Squadu nesoucí název Laser Squad Nemesis. V LSN spolu měří síly dva lidé pomocí tahové hry přes email. A věřte nebo ne, tato hra si od 27. září 2003, kdy byla oficiálně vydána (krabicová verze) získala vcelku slušnou hráčskou základnu. V časopisu PC Zone si autor reviewu dokonce pohrál s myšlenkou, že by se mohl LSN stát nejlepší online hrou roku. Pravdou je že od toho nemá daleko. Poté co jsem vyzkoušel demo umožňující bezplatně testnout 3 online hry, byla má hráčská duše nadšená. LSN ve mě evokoval krásné vzpomínky na ufo daleko více než cokoli jiného. Proto vám nemůžu nic jiného než tuto hru vřele doporučit. Zapomeňte na nejrůznější šachy přes email a podobné věci, je tu něco výjimečného!

Oficiální stránky Laser Squad Nemesis.

Download poslední verze (cca. 10MB).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *