HistorieÚvodnikOdkazy

Dungeon Master 2

24 září, 2004, G4ndy Žádné komentáře

Pokračovatel starého bratra, který kdysi dávno rozžehnul louče dungeonů na PC, je přesně takový jaký fandové očekávali.

Atmosféra téhle hry je tou nejsilnější se kterou se můžete v RPG setkat. Temnota herního světa tvořeného okolím a pevností Skullkeep je ve věčném dešti a bouřkách tak ponurá jak je jen možné. Pocit osamělosti jen podtrhuje nemožnost jakéhokoli rozhovoru. Jediná interakce ve hře s NPC je s trpasličím obchodníkem vedena přes otočný stůl, kdy na něj pokládáte peníze a obchodník vám za ně prodá požadovaný předmět, okrást ho nemůžete, o jeho ochranu se stará pěkně tuhý chlapík.

Systém kouzlení je už od prvního dílu tratidčně tím nejlepším co kdy byl k vidění, z run sestavujete kouzla o různé účinnosti, je jich dost od ohnivých koulí až po automatické strážce. Rozmanitost povolání a jejich všestrannost je ohromující, nic vám nebrání v tom, abyste z kouzelníka vytrénovali bojovníka a naopak. Úkol je jednoduchý zabít padoucha z prvního dílu, než se dostane zpátky do našeho světa.

Na své cestě prošmejdíte hřbitovy, oživlý les, jeskyně, krypty, a klasické chodby. Hraní je nádherně přehledné, nestane se vám, že byste se zamotali, tvůrci se soustředily na detaily a originalitu. To, co v jiných RPG naleznete vícekrát opakované, to je v DM2 jedinečné, vše je zhuštěno a váš zážitek je tak o to větší. Vlivem tohoto faktu je však hra poněkud kratší, což ovšem nikomu moc nevadilo

Některé logické hádanky hravě překonají ty z prvního dílu. Pozor nijak obtížné nejsou, stačí pouze pochopit princip a pak si jen trochu pohrát, veteráni z FTL dokázali že jsou machři a dodnes je v mém pomyslném žebříčku nikdo nesesadil a jak to tak vypadá ani nesesadí.

Grafické zpracování je z hlediska dnešní doby spíše účelné, i když SVGA verze je prostě nádherná. Jako jeden z mála starých dungeonů je schopen DM2 bavit hráče s podobnou vervou jako před lety i nyní, proto si ještě dnes zaslouží objektivní hodnocení.

Dungeon Master 2 Outro fotoromán
Dočasné sídlo lorda Chaose.
Před chvílí se vrátil jeho věrný služebník Dragoth, který právě podává
report.
„Můj Pane, vyskytly se problémy, lidští bojovníci jsou silnější než jsme očekávali.“
„Prohráls?“ „…Ano.“
„Víš co dělám těm co mě zklamou?“ „Prosím můj pane NE, prosím, prosím…!!“
„Nepros.“  
„Neeeeeeeeeeee!“ „Plh, Plh…“
(Použity vytípané obrázky z outra DM 2 autorská prává má nejspíš FTL nebo Interplay.)
Hodnocení: 10/10

Žánr: Dungeon
Rok vydání: 1994
Výrobce: FTL
Distributor: Interplay
HW:  386DX 33Mhz, 4MB RAM, VGA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *