HistorieÚvodnikOdkazy

Gedo Senki (Tales from Earthsea)

27 dubna, 2006, G4ndy Žádné komentáře

Ve studiu Ghibli, které je světově proslulé veleúspěšnými animovanými filmy, pracují na novém přírůstku do rodiny, jehož režisérským otcem není nikdo jiný než syn slavného Miyazakiho – Goro Miyazaki.

Gedo Senki je anime inspirované knižní fantasy tetralogií Zeměmoře Ursuly K. Le Guinové, která se těší v USA stále velké oblibě. Není se čemu divit – knihy Zeměmoře jsou totiž často označovány jako důstojná konkurence Pánovi prstenů… Takže jsem o to více zvědavý (ačkoli jsem žádný z pěti dílů Zeměmořské ságy nečetl), jak dopadne jejich kreslený převod na plátna kin.

Syn slavného tvůrce animovaných skvostů – Miyazakiho (viz. Princezna Mononke nebo Cesta do fantazie) by svou prvotinou, kterou jest právě Gedo Senki, neměl zklamat – jinak bude mít na krku hordy pobouřených fanoušků děl svého otecka!

První trailer, který dává nahlédnout do Ghibliovské kuchyně, stahujte zde (torrent). Nejedná se o žádný sestřih akčních scén made in Holywood, ale o poklidnou ukázku doprovázenou meditativní hudbou. Fajnšmejkři si pak mohou povšimnout, že některé charaktery v Gedo Senki připomínají postavy z Miyazakiho staršího filmu Nausicaa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *