HistorieÚvodnikOdkazy

Johnny English

7 října, 2003, Blick Žádné komentáře

Johnny English (Rowan Atkinson) je neschopný agent, který pracuje v kanceláři a sní o tom, jaké by to bylo stát se agentem typu 007, kterého všichni opěvují a má úspěch u žen.

Jednoho dne jsou nešťastnou „náhodou“ zahubeni všichni agenti a jediný přeživší je právě náš Johnny, který se tak spolu se svým asistentem Boughem (Ben Miller) dostane k mnohem důležitějšímu úkolu – zachránit celou Anglii. Jako jeho nepřítel se vyklube bohatý Francouz Pascal Sauvage (John Malkovich) a Johnny musí zabránit jeho korunovaci. Pomáhá mu v tom ještě další agentka, Lorna, kterou hraje Natalie Imbruglia.

Jak je určitě fanouškům Rowana Atkinsona jasné, Johnny English je, nebo alespoň má být, bláznivá komedie. Rowan Atkinson, britská televizní hvězda, se dal na film a po převedení na plátno jeho nejúspěšnější role Mr. Beana filmem Bean: Největší Filmová Katastrofa a několika menších rolích ve filmech Rat Race (Milionový Závod) a Scooby-Doo se rozhodl dát se na dráhu filmového agenta. V tomto filmu se všechno točí právě kolem Johnnyho „nešikovné“ osoby a proto můžete očekávat spoustu ošuntělých gagů známých už z Mr. Beana. Ty jsou velmi jednoduché, většinou jde o to, že English zakopne a spadne, Englishova zbraň nefunguje, English si splete místo/osobu, English zakopne a spadne a tak pořád dokola. Je škoda, že více prostoru nedostal John Malkovich, který svůj komediální talent prokázal už ve skvělém snímku V Kůži Johna Malkoviche, ovšem jediné co dělá zde je to, že někde sedí a předvádí svůj francouzský akcent, všechny vtipy totiž dostává Atkinson. Natalie Imbruglia, pro kterou je toto její prozatím největší filmová role, se svého úkolu zhošťuje velmi dobře a ukazuje, že má nato hrát v mnohem lepších filmech.

Autoři filmu Johnny English se velmi inspirovali u mistra žánru agentských komedií, Austina Powerse, ovšem v jejich podání je to pouze slabý odvar. Pokud jste viděli trailer nebo film o filmu, tak se nenechte mýlit – bylo tam totiž nacpané téměř vše, co film může nabídnout a když už se objeví něco nového, je to pouze variace na něco, co se už ve filmu objevilo a je to předvídatelné, navíc často jsou vtipné scénky příliš uměle prodlužovány, což na zábavě také příliš nepřidá.

Na scénáři se podíleli Neil Purvis a Robert Wade, kteří sou autory scénáře několika posledních Bondovek, ale na filmu to není příliš znát (snad jedna automobilová honička Bonda trochu připomene) a jejich potenciál tak nehorázně přišel v niveč.

Ptáte se tedy, komu bych tento film doporučil? Neříká se mi to lehce, protože na Johnny English jsem se velmi těšil, ale pokud nejste hard-core fanoušek Rowana Atkinsona, který musí vidět všechno v čem se objeví jeho idol, tak se rozhodně Johnnymu vyhněte, protože existuje spousta lepších filmů, kterými si můžete tu hodinu a půl vyplnit.

Johnny English (2003)

Země: Velká Británie

Hrají:
Rowan Atkinson … Johnny English
Ben Miller … Bough
Natalie Imbruglia … Lorna Campbell
John Malkovich … Pascal Sauvage

Hodnocení: 3/10

Žánr: Komedie
Rok vydání: 2003

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *