HistorieÚvodnikOdkazy

Koupil jsem starý notebook. Zn.: Na hraní.

30 března, 2006, G4ndy Žádné komentáře

Z recese jsem si pořídil starý notebook od IBM – Pentium tepající na 120 MHz s 32 MB RAM a barevným DSTN displejem. Nové hry ani filmy se na něm pochopitelně spustit nedají, zato s klasikou ze síně herní slávy si tento vousatý děd mezi přenosnými computery hravě poradí. Nosím ho s sebou kam se dá, baterka mu ještě hodinu a půl vydrží a když se vybije, tak ho napájím ze sítě jak oslíka z napajedla.

Ve škole na něm o volných chvílích hraji staré skvosty, jako akční izometrickou střílečku Crusader: No Regret, která byla svého času populární hlavně díky úžasnému technickému zpracování. Také jsem si oživil vzpomínky na první pořádný 3D Dungeon – Ultimu Underworld od slavných LookingGlass.

Ani mi tak nedělá problémy zvyknout si na obstarožní grafiku her jako na ovládání, které prodělalo od počátku devadesátých let do dnešní doby určité změny a zjednodušení k lepšímu. Ale aj ta grafika by si zasloužila trochu oprášit, takže nejsem sám mezi těmi, kteří volají po předělávkách letitých titulů… Bohužel, na remaku Ultimy Underworld do akcelerovaného OpenGL kabátku se přestalo v roce 2002 pracovat a nikdo se ho znovu neujal.

A když jsme u toho oprašování, tak teď mám jednu veselou zprávu – nedávno jsem na netu objevil pravou barokní perlu. Jeden z naprosto bombastických remejků hitů z éry ZX Spectra – hru Head Over Heels. Tuto velice chytlavou a rozsáhlou logickou hříčku, která nenechá nikoho chladným, byste si neměli rozhodně nechat ujít. Stahujte ji ZDE a s tím se s vámi pro dnešek loučím, mějte se fajn!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *