HistorieÚvodnikOdkazy

Krušné časy pro Spamery?

28 srpna, 2004, MasterPJ Žádné komentáře

Dříve se psalo, že většina spamů doopravdy z USA není, jen to tak vypadá. To vše se otočilo a teď se tvrdí, že počítače vysílající spamy používají zahraničních IP, aby se tak kryly. Spameři tedy doopravdy z USA pocházejí. V USA také platí zatím jediný antispamový zákon, pomocí něhož lze postihovat právě takové hříšníky. Je však také pravda, že od vypuštění tohoto zákona se počet spamů v mailových schránkách příliš nesnížil. Podle společnosti Symantec to je z původních 65% na 58%. A to i přes to, že dle zákona může jít spamer až na 5 let za mříže.

Je však možné, že už to spameři nebudou mít tak lehké. V Americe, bylo zadrženo několik lidí a byly na ně podány žaloby kvůli „junk e-mail“ (volně přeloženo jako odpadní pošta).
Dalo by se předpokládat, že to nebude zátah jediný. Jedná se totiž o „Operation Slam Spam“ (Američané se v těchto operacích vyžívají), která je financována Direct Marketing Association, obchodní skupinou, která se snaží legitimizovat používání e-mail ochodu. Chtějí tak zamezit rozesílání anonymních reklam a obchodních nabídek na koupi zboží jako je třeba Viagra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *