HistorieÚvodnikOdkazy

Live Earth – konzerty pro blaho planety

14 července, 2007, G4ndy Žádné komentáře

Globální oteplování je objektivní realitou, může za něj lidská aktivita, to tvrdí všichni kvalifikovaní vědci. Nechápu ale, jak se můžou například vědci z absolutně neadekvátních oborů, jako například někteří sociologové, kteří umí akorát sčítat lidi, k tomuto tématu rádobyodborně veřejně vyjadřovat a bagatelizovat ho. Někteří jedinci prahnoucí po vyhaslé popularitě plácají táké úplné blbosti typu ekologický komunismus jako náš pán prezident, který si tím navíc šplhnul u dědečka Bushe. Někteří novináři pak tyto bludy ochotně šíří, protože je pohodlnější pravdu popírat než prosazovat.

Ekologie ale začíná být i přes nevoli některých tvrdohlavců evidentně v módě, není to zas tak bolestivé téma jako hladovějící děti v Africe a dá se i komerčně využít. Hodně firem si totiž rádo přivlastní nálepku, že jsou ekologické… a tak měla akce Live Earth lepší zázemí, než podle mě mnohem potřebnější akce typu Live 8 (proti chudobě v zemích třetího světa).

Jistě jste všichni Live Earth zaznamenali. Akce proběhla 7. července 2007 a kladla si za cíl rozšířit mezi široké vrstvy veřejnosti jednoduše pochopitelnou ekologickou osvětu za doprovodu méně či více vydařených konzertních vystoupení populárních zpěváků a skupin. Konzertní šňůru jste mohli zhlédnout na čt2, kde mě ovšem dost zklamali překladatelé, kteří poselství plynoucí z jednotlivých krátkých ekošotů (apelujících na jednotlivce, aby odlehčili životnímu prostředí atd.) kazili – zasekávali se během překládání a jejich věty nedávaly smysl. V ČT neměli jednotlivé šoty pouštět v přímém přenostu, ale měli je nejdříve pořádně přeložit a pak je teprve pouštět, nebo je připadně vysílat rovnou bez překladu v původním znění.

I přes chyby na straně ČT se mi ale Live Earth moc líbilo. Určitě jsou takovéto akce zapotřebí, protože se průměrný Američan či Čech například jinde nedozví, že nabíječka na mobil žere elektřinu v zásuvce i když na ni není připojený mobil.

Samotná konzertní vystoupení jednotlivých hvězd byla kvalitou kolísavá – usměvné byly výkony některých hvězd popmusic, které evidentně absolutně neumí zpívat a hrát na živo. Například Linkin Park nebo Shakira předvedli totální slabotu. Oproti tomu takoví Foo Fighters hráli úžasně. I rychlokvaška Rihanna předvedla, že umí. V každém případě je dobře, že se tito zpěváci i nezpěváci účastnili, prospěli tak doberé věci.

Pokud se chcete na jednotlivá vystoupení podívat přes net, tak tu je odkaz liveearth.msn.com, některá videa jsou ke stažení přes torrent, stačí hledat na isohunt.com.

Mějte všichni krásné a ekologické prázdniny a VYPÍNEJTE POČÍTAČ PŘES NOC, NENECHÁVEJTE HO BĚŽET, ŽERE TO JAK DIVÝ! A KDYŽ ŘÍKÁM VYPÍNEJTE, TAK TÍM MYSLÍM VYPÍNAT HO TÍM ČUDLÍKEM VZADU U ZDROJE, PROTOŽE JINAK ZDROJ POŘÁD KRMÍ ZÁKLADNÍ DESKU PROUDEM! S. O. S. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *