HistorieÚvodnikOdkazy

True Crime: Streets of L.A. preview

24 září, 2004, Blick Žádné komentáře

Her zpracovávajících zločin není nikdy dost a jejich obliba u masové veřejnosti je obrovská. Tituly jako GTA3, které vám dávají velkou volnost v tom, co děláte jsou momentálně na vrcholu oblíbenosti a tak není divu, že hodně firem si chce z tohoto velkého koláče ukousnout něco pro sebe. Výjimku netvoří ani gigant Activision, pro kterého momentálně studio Luxoflux Corporation připravuje hru True Crime: Streets of L.A.. True Crime se chystá zaútočit na naše konzole (GameCube, Xbox, PS2) už velmi brzy a na první pohled vypadá jako obyčejný klon GTA3, ovšem jak se zdá, není to tak jednoduché.

Studio Luxoflux Corporation není na poli videoher žádným nováčkem, mají za sebou už dva konzolové tituly, Vigilante 8 a Star Wars: Demolition. V obou případech se jednalo o akční závody a ani True Crime nebude výjimkou, i když zde je to mnohem složitější a je dost možné, že si autoři vzali větší sousto, než dokážou sníst.

Z GTA3 si autoři vzali velké město (v tomto případě kopii Los Angeles včetně jeho částí jako Holywood, Beverly Hills, nebo Santa Monica), po kterém se můžete volně prohánět v jakémkoliv autě, jaké si ukradnete. V průběhu hry budete získávat nové zkušenosti a učit se nové kousky, jako třeba otočku s autem o 180 stupňů bez zastavení, nebo jízdu po dvou kolech. Když jste v autě, můžete vystrčit ven ruku s pistolí a střílet, s tím, že můžete zaměřovat kam chcete, takže můžete klidně střílet dozadu a trefit řidiče auta, které vás pronásleduje. Z auta samozřejmě můžete kdykoliv vystoupit a pohybovat se po svých. Ovšem zde už to není jenom obyčejné běhání a střílení jako v GTA, ale autoři se inspirovali hrami jako třeba Urban Chaos, takže souboje budou propracované podobně jako v bojovkách typu Tekken, ovšem vaše postava bude schopná se naučit jakémukoliv bojovému stylu, se kterým se setká, takže později už budete umět kung fu, tai kwon do, nebo cokoliv jiného. Ovšem nebude se bojovat pouze holýma rukama a nohama, neboť autoři se inspirovali také hrou Max Payne, ze které si vzali kromě široké palety střelných zbraní i Bullet Time, neboli zpomalení času, které se bude hodit až na vás bude útočit víc nepřátel naráz.

Ovšem autoři nechtějí skončit jenom u tupého střílení a mlácení, ale chtějí vytvořit kvalitní příběh, kterým se budete pohybovat podle vaší volby přibližně stovkou různých misí a bude záležet jenom na vás, jak to dopadne, protože příběh bude mít 3 různé konce. Hlavní hrdina je policista jménem Nick Kang. Vy si s ním budete jen tak jezdit po městě a čekat, až vám policejní radar oznámí, že někde dochází ke zločinu. Vy se můžete rozhodnout na to vykašlat a projíždět se dál, nebo tam jet a splnit misi. Jde také o to, jestli se ve hře budete chovat jako hodný nebo zlý policajt. Dostanete totiž tzv. Karma Meter, který bude stoupat, nebo naopak klesat, podle způsobu vašeho hraní. Když například na někoho zamíříte zbraň, tak zvedne ruce nad hlavu. Když ho zastřelíte, tak i když to byl zločinec, vaše karma klesne, ovšem pokud ho zastřelíte až poté, co na vás začne střílet on, tak je to v pořádku a karma hodného poldy vám zůstane. Pokud budete mít špatnou karmu, tak se happy endu rozhodně nedočkáte.

Teď k technickému zpracování. Grafika vypadá docela dobře, ale přesto z ní mám divný pocit. Vypadá tak nějak kostrbatě a prázdně. To je možná způsobeno tím, že na zatím uvolněných obrázkách ze hry není v ulicích vidět žádný provoz ani pohyb lidí, většinou jenom auto hlavního hrdiny a maximálně jedno auto které ho pronásleduje. Snad se to ale ve finále zlepší. Ale zase na druhou stranu, auta půjdou úplně zdemolovat, do jejich oken půjdou vystřílet díry a bude tu mnohem více podobných interaktivních efektů.

Část hry, kterou Activision rozhodně neponechává náhodě, je soundtrack. Už se mu na něj podařilo dostat spoustu rapových a hip-hopových amerických hvězd, mezi kterými jsou například Snoop Dog, Bad Azz, Caviar, Damizza, E-40, Eazy-E Jr., Jay-O Felony, Kam, Kokain, Lil 1/2 Dead, Sly Boogy, Westside Connection (kam patří Ice Cube, Mac-10, a WC), a Young Billionaires. Také se jim podařilo licencovat skladby od DOC, Ice-T, a N.E.R.D. Soundtrack bude obsahovat celkem 50 skladeb a bude tak jedním z největších herních soundtracků v historii a zřejmě přetrumfne i soundtrack v GTA i Vice City (ovšem bude se zřejmě líbit jenom zastáncům amerického hip-hopu, mezi které já nepatřím). Za pozornost také stojí namluvení herních postav, kterého se zhostily takové holywoodské hvězdy, jakými Christopher Walken, Gary Oldman, Michael Madsen, Russell Wong, Michelle Rodriguez, Ron Perlman, CCH Pounder, James Hong, Mako, a Keone Zouny rozhodně jsou.

Já se už nemůžu dočkat a těším se tedy na vydání hry, které je oznámeno na začátek listopadu. Mám sice docela strach, protože je velká šance že se ta hra nepovede, ale přesto doufám že bude dobrá a já budu mít na svém GameCube (ostatní na PS2 nebo XBox) co hrát.

Žánr: 3rd person akce
Rok vydání: 2003
Výrobce: Luxoflux Corporation
Distributor: Activision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *