HistorieÚvodnikOdkazy

Nezmeškejte možnost získat Prey zdarma

14 května, 2022, G4ndy 1 komentář

Herní online obchod epic store naděluje každý týden (a během Vánočního období dokonce každý den) hry zdarma. Trošku mi to připomíná doby, kdy vycházely plné hry na přiložených cd a dvd u českých herních časopisů: sice to tenkrát nebylo úplně zdarma – člověk si musel časopis koupit. Časopis by si ale koupil tak nebo tak, takže to jakoby zdarma bylo. 🙂

Do 19. května je nyní možné získat na epic game storu „prokleté“ first-person 3D akční RPG Prey hlásící se do žánru „immersive sim“, tedy po bok her jako System Shock, Thief, Bioshock nebo Dishonored.

Prey se v epic storu objevilo zdarma již během Vánoc minulého roku, kdy jsem měl tu čest si ho pořádně zahrát a oblíbit. Od té doby ho doporučuji všem přátelům, kteří se kvůli své věkové kategorii, a kategorii svých rodinných povinností, již nemohou zdaleka tolik věnovat hrám jako dříve. A když už se k něčemu rozhoupají, musí to opravdu stát za to.

Prey za to opravdu stojí – tedy nehledě na to, že vlastně nyní nic nestojí, je zdarma. Zaujme na první pohled kvalitním a extrémně ambiciózním technickým zpracováním v nadupaném cry enginu, což s sebou přineslo v době vydání pár – nyní již odstraněných – bugů. Ty údajně způsobovaly ztrátu funkčních uložených pozic a činily hru nedohratelnou. Exkurze velkých, smysluplně navržených a navzájem propojených úrovní, které podněcují a odměňují vaší zvědavost, dnes naštěstí probíhá bez technických problémů. Můžete se tak nerušeně ponořit do hororové atmosféry zdecimované vesmírné stanice zamořené pestrou havětí, se kterou se můžete vypořádat mnoha promyšlenými způsoby. Doporučuji hrát Prey rovnou na úroveň hard – jinak přijdete o survival vychytávky jako sbírání láhví s kyslíkem při rekreačním pobytu ve vesmíru.

Prey navíc obsahuje i DLC Mooncrash, které nabízí podobný revoluční koncept opakování hry i po vašem zabití, který autoři později použili v poněkud okleštěné variantě i ve své další – tentokrát kritiky již od začátku oceňované – hře Deathloop. A nezapomeňme také na bývalého ředitele Arkane studios Raphaela Colantonia, který se prací na Prey úplně vyřídil a po delší odmlce nedávno vydal indie hru Weird West.

1 komentů

perkman napsal:

Skoda ze si Prey nekoupilo vic lidi v dobe, kdyz to vyslo. Rozhodne lepsi hra nez Dishonored 2. Ted to asi zvedne publicitu akorat tomu weird west.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *